Vytisknout

Kouzelná škola

Poslední listopadovou neděli proběhla na Základní škole 711 v Bučovicích akce s názvem „Kouzelná škola“. (FOTO)

Bohatý program začal ve 14 hodin hudebním představením „Čertí škola“, které si připravili žáci II.B třídy pod vedením paní učitelky Vladimíry Turkovské. Malí čertíci nás přivítali ve svém domově – pekle – , pochlubili se svými naučenými básničkami, písničkami a tanečky.
Následně se děti se svými rodiči vydaly podle mapy „Kouzelné školy“ do všech prostorů budovy, kde je čekaly pohádkové postavy z říše kouzel a čar, se kterými plnily různé záhadné úkoly:
vyrábění kouzelné rybky, čertíka, lampy, kaligramy, skládání puzzle, navlékání korálků, tancování s čerty, pohybové dovednosti… Navštívily také třídu zábavné angličtiny a pronikly do tajů magické matematiky a geometrie.
Starší děti určitě zaujala „Kouzelnická chýše“ a třída s názvem „Čáry, máry…“, ve které byly svědky chemických a fyzikálních pokusů. Nahlédly také pod pokličku záhad lidského těla nebo se staly svědky archeologického výzkumu.
Vyzkoušely si práci s tablety – výukové programy pro děti - a nechyběla též třída plná vědy a techniky – práce s ozoboty a roboty.
O kulturní zážitek se postarali žáci starších ročníků – zahráli si na básníky a herce a seznámili se s hrou na hudební nástroj zvaný boomwhackers.
Na závěr děti čekala „Cesta do pekla“, která prověřila jejich odvahu a fyzickou zdatnost.
Poklidnou nedělní atmosféru si, aspoň v to doufáme, všichni užili u voňavé kávy či čaje a malého občerstvení na respiriu naší školy.
Dětí a jejich doprovodu přišlo opravdu hodně, a proto bychom chtěli touto cestou všem poděkovat za účast, slova chvály, vděku a pozitivní podpory do další pedagogické práce.
Děkuji i všem zaměstnancům školy za dokonalé zvládnutí a přípravu školní akce.

Simona Rotreklová

TOPlist