Vytisknout

Okresní kolo OVOV na ZŠ 711

Rekordních 123 soutěžících se zapojilo do okresního kola OVOV, které 27. 3. uspořádala ZŠ Bučovice 711. OVOV tedy odznak všestrannosti olympijských vítězů je soutěž podněcující děti, aby neustále zlepšovali své sportovní výkony, a pro ty, kteří nejsou sportovně založení, aby měli chuť se hýbat. (FOTO) (VIDEO) (Výsledková listina)

Za vznikem tohoto projektu stojí dva zlatí desetibojaři Robert Změlík a Roman Šebrle. Bylo zvoleno 10 silových, vytrvalostních a obratnostních disciplín a dle výkonů vytvořena bodovací tabulka.
Pro okresní kolo bylo stejně jako v minulých letech zvoleno 5 disciplín, tedy kliky za 2 minuty, skoky přes švihadlo čtyřmi způsoby za 2 minuty, hod medicinbalem, trojskok z místa a driblink s basketbalovým míčem v pohybu 2 minuty (s alternativou plavání).
Do soutěže se přihlásilo 9 škol –  domácí ZŠ Bučovice 711, ZŠ Bučovice 711, Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice, ZŠ Komenského Slavkov u Brna, ZŠ Rousínov, Gymnázium a SOŠZE Vyškov, ZŠ Tyršova Vyškov, ZŠ Morávkova Vyškov a ZŠ Letní Pole Vyškov.
 
Osmičlenná družstva tvořená 4 hochy a 4 dívkami (roč. narození 2004 – 2006) bojovala o postup do krajského kola, které se bude konat v květnu pod širým nebem v Brně. Při této hojné účasti mohly do kraje postoupit družstva dvě. Do soutěže jednotlivců se mohli zapojit děti od roku narození 2008 do roku 2003. Každý ročník tvořil samostatnou kategorii, rozdělenou ještě na dívky a hochy. I jednotlivci samozřejmě soutěžili o postup do krajského kola.
Nováčkem a současně hned vítězem se stalo Gymnázium Vyškov, na 2. místě a rovněž také postupujícím se stala ZŠ Tyršova Vyškov. Následující pořadí: 3. ZŠ Komenského, 4. ZŠ Morávkova, 5. ZŠ Rousínov, 6. Gymnázium Bučovice, 7. ZŠ Bučovice 710 a 8. ZŠ Bučovice 711. Přestože se pořádající škole v bitvě družstev příliš nedařilo, zaznamenala dílčí úspěchy v jednostlivcích. Natálie Křížková – 2. místo, Adriana Minaříková – 3. místo a Josef Kučera 3. místo.
Během dopoledne bylo možno zhlédnout a obdivovat řadu skvělých výkonů, např. v trojskoku excelovali Adam Zeman (ZŠ Komenského Slavkov) výkonem 9,95m a Natálie Křížková (ZŠ Bučovice 711) – 7,21m, ve švihadle předvedli mimořádné výkony Nováková (Gym. Vyškov) – 320 přeskoků a Surák (ZŠ Tyršova) – 257, Vintera (Gym. Vyškov) udělal během dvou minut 103 kliků, Zemanová (Gym. Vyškov) 97, Jan Jakub Čáp (Gym. Vyškov) poslal dvoukilový medicinbal do vzdálenosti 18,70m a Lacinová (ZŠ Kom. Slavkov) 12,20m.

         Olga Stavělíková

TOPlist