Vytisknout

Třídní projekt VI. A - Hledám se v kolektivu

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Tento den jsme strávili jiným způsobem než klasickým vyučováním ve škole. (fotogalerie)
Naplánovali jsme si cestu do Brna, kde jsme rozvíjeli pozitivní vzájemnou komunikaci, upevňovali kolektiv, kamarádské vztahy a vzájemnou důvěru. Třídní projekt byl zaměřen na kulturu, poznávání našeho regionu, výtvarných osobností a historické architektury. Zaujaly nás úžasné prostory Wanieck Gallery, kde jsme viděli velkoplošné malby Tomáše Císařovského, jednoho z nejvýraznějších představitelů figurální malby 80. let 20. století, vycházející z postmoderního chápání světa. Zaujal nás portréty prezidentů, osobnostmi české šlechty, handicapovaných lidí a cyklem skutečných příběhů. Protikladem těchto maleb je z polystyrénu tvorba jeho manželky, malířky a sochařky Eriky Bornové.
Sochy tvořené v nadživotní velikosti nás stáhly do světa poutníků a konzumní společnosti, charakterizované někdy velkolepostí, někdy nevkusem. Zaujala nás také malbami z cyklu Ludvík II. a jeho dary. Zajímavá byla výstava malířky a fotografky Míly Preslové. Prezentuje se fotografií, jejíž hlavní náplní jsou ruce, vytvářející podoby květin, léčivých bylin a autorčina syna. Po hodinové prezentaci v galerii jsme naplánovali poznávání architektury, historie a pověstí Brna. Vynikající průvodkyní nám byla paní učitelka Machalová, která nás provedla nejzajímavějšími částmi starého Brna. Odpolední část dne byla klidnější, strávená v prostorách Cinema City ve Velkém Špalíčku, kde děti v 3D programu zhlédli film Hledá se Nemo.

Darina Zachrlová - třídní učitelka

Poznáváme Brno
V rámci třídní akce VI. A jsme dopoledne 8. března 2013 věnovali procházce po nejdůležitějších památkáchstředu města. Nejprve proběhla svačinka v Denisových sadech se zastávkami na několika vyhlídkových plošinách. Některé překvapilo, jak vysoko musíme vystoupat ke katedrále sv. Petra a Pavla. Po obchůzce Petrova a prohlídce interiéru jsme se kolem kapucínské krypty vydali na Zelný trh. Před divadlem Reduta nás otevřenou náručí vítala soška rokokového andílka s Mozartovou tváří. Prokličkovali jsme mezi zelinářskými stánky až k centrální kašně Parnas. Poté naše kroky vedly ke staré radnici, kde jsme si povyprávěli pověsti o věžičce, o drakovi a o brněnském kole. Na náměstí Svobody jsme se úspěšně pokusili chytnout skleněnou kuličku z kontroverzního orloje a přečetli jsme si Skácelovy verše o vodě po obvodu kašny. S historickou částí Brna jsme se rozloučili pohledem na svatojakubského mužíčka Nehaňku. Na závěr naší procházky jsme se zastavili u Divadla Bolka Polívky a na dvou místech, známých z filmu Dědictví. Mnozí nakonec uznali, že Brno není jen město nákupů, ale i město turistických zajímavostí.
Podívejte se na fotogalerie z Brna: (fotogalerie_1); (fotogalerie_2); (fotogalerie_3)

Mgr. Jitka Machalová