Vytisknout

Soutěž OVOV

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Odznak všestrannosti olympijských vítězů – to je plný název poměrně nové soutěže, jejíž okresní kolo pořádala ZŠ Bučovice 710.
Celou akci zaštiťovala nejen svou přítomností atletka – trojskokanka a bývalá olympijská vítězka v této disciplíně Šárka Kašpárková. Do soutěže se přihlásilo 7 základních škol. Každé družstvo tvořili 4 hoši a 4 dívky. Těchto osm žáků absolvovalo během dopoledne 7 poměrně náročných disciplín: kliky za 2 min, skoky přes švihadlo za 2 min (alternativou této disciplíny bylo plavání za 2 min), běh 60 m, hod medicinbalem, sedy – lehy za 2 min, trojskok z místa a driblink s míčem (obíhání dvou met vzdálených od sebe 10 m) za 2 min.
Žáci ze Základní školy Bučovice 711 se vůbec neztratili a dokázali vybojovat cenné 3. místo. A v kategorii jednotlivců se dokonce tři z nich kvalifikovali na krajské kolo, které proběhne 10. 6. v Břeclavi. A jsou to Štěpán Kachlík, Lukáš Radvan a Eva Valentová. Všichni tři ze třídy VII. B. Dalšími členy družstva byli Klára Vajdová, Simona Pokladníková, Tereza Čadíková, Pavel Machálek a Michal Cibulka. (fotogalerie)

Olga Stavělíková