Vytisknout

Sedmáci na Valašsku

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Také sedmáci se vydali začátkem června na školní výlet. Jejich cílem bylo Valašsko a Beskydy. A jak jsme už navykli tradici, také jim počasí vůbec nepřálo.
Vyrazili časně ráno směr Beskydy. První zastávkou byl hrad Štramberk ve stejnojmenném městečku s proslulou věží "Trúba" a také ochutnávka štramberských uší, které se zde pečou od nepaměti podle známé pověsti, jako useknuté uši tureckých vojáků v bitvě s nimi. Po prohlídce začalo pršet... Nemilosrdně... Další zastávkou bylo město Kopřivnice proslulé zase výrobou vozidel značky Tatra, které zná celý svět. Muzeum si důkladně všichni prohlédli a pak následoval přesun do hor (neustále v dešti), kde čekala lanovka na Pustevny, rychlý povinný čaj a pěší tůra na vrchol Radhoště, kde v hotelu Radegast bylo ubytování. Pořádně si užili vlhko a chlad moravskoslezských hor. Naštěstí bylo zatopeno a teplíčko.
Druhý den opět ve vlhku a po chvíli za deště sestoupili z Radhoště do Rožnova. Největším přáním bylo jít na oběd a pak prvním vlakem domů. Bylo to v tuto chvíli to nejrozumnější řešení vzhledem k vlhku a chladnu, které si užili po celou dobu výletu. (fotogalerie)

Jiří Mikoláš, Oldřich Holásek a žáci 7. ročníku