Vytisknout

Lampionový průvod

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Dne 18. 9. 2013 uspořádala školní družina při základní škole 711 pro děti Lampionový průvod aneb uspávání lesních skřítků. (fotogalerie)
Skřítek je malinká osůbka žijící na nejrůznějších místech. Známe skřítky domácí, lesní, horské nebo skřítky podzemní. Většina z nich je hodná a lidem pomáhá. Ale pozor! Zlo vždy trestají. Právě tito skřítkové ožili i v naší školní družině.  Celý týden mohly děti malovat lesní skřítky, ze kterých jsme uspořádali v prostorách u šaten krásnou výstavu. Tam jsme se také všichni v 18,00 hodin sešli a občerstvili se před pochodem. S plnými bříšky a s dobrou náladou jsme se vydali na dlouhý pochod. Cestou nás čekalo plno úkolů. Na křižovatce k Černčínu jsme uspali skřítka Bahnílka, u LŠU zase skřítka, u kterého byla na návštěvě veverka.
S rozsvícenými lampióny se děti nebály ani cestou kolem hřbitova. Nad kinem všichni zazpívali ukolébavku skřítkovi, který bydlí v kaštáncích. Cestou zpět ke škole lampióny osvítily celý les. Tam na nás čekal skřítek, který rád mlsá semínka a skřítek bydlící v jedlích. Před školou jsme dostali od školního skřítka sladkou odměnu. Děti ho na oplátku uspaly krásnou ukolébavkou.
Přejeme všem skřítkům, ať se jim hezky přes zimu spinká. Všem  zúčastněným,  a že jich bylo hodně,  děkujeme za krásný světélkující průvod, kterým jsme si zpestřili  podzimní podvečer.
Pavla Sedláčková