Vytisknout

Začínáme spolu

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Ve dnech 17. a 18.10. 2013 se ve spolupráci s DDM Bučovice uskutečnila první společná akce třídy 6. B pod názvem " Začínáme spolu". (fotogalerie)

Jednalo se o adaptační pobyt žáků, zaměřený na vzájemné poznávání, stmelení kolektivu a seznámení se s městem Bučovice. Ve třídě je totiž od září patnáct nových žáků z okolních škol, a proto je velmi důležité na začátku se dobře poznat a zapomenout na klasické volání "Hej, ty tam!".
 
Čtvrteční dopoledne bylo vyplněno několika seznamovacími hrami a výtvarnou tvorbou na téma Moje jméno. Po výborném kuřecím řízku ve školní jídelně se žáci procházkou po městě přesunuli do místního muzea, kde navštívili výstavu Příroda Bučovicka. Potom ve dvojicích plnili úkoly, které se týkaly minulosti a také současnosti Bučovic. Večerní program probíhal ve stejném duchu - co nejvíce se o sobě navzájem dozvědět. Noc byla tradičně velmi krátká. Páteční ráno na DDM provoněl ovocný čaj a čerstvé rohlíky. Pak už se hrály další psychomotorické hry. Nakonec si žáci v keramické dílně vyrobili na památku tabulky se svým jménem. Po závěrečném zhodnocení celé akce a rozdání odměn nejlepším jednotlivcům a dvojicím se žáci rozešli spokojeně domů. Na vše se můžete podívat v naší fotogalerii.

Ivana Sedlářová, tř.uč. 6.B