Vytisknout

Lyžařský kurz - Hynčice p. Sušinou

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Kdo by si ještě před Vánocemi pomyslel, že letošní zima bude taková, jaká je... Lyžařský výcvikový kurz ZŠ 711 byl plánován na druhý lednový týden. Jarní teploty, a ve finále i déšť nás přinutily termín lyžáku posunout. Majitelé chaty nám umožnili přijet o 14 dní později.
Ale předpovědi počasí o sněhových podmínkách nezněly příznivě ani pro nadcházející dny. Teprve 3 dny před odjezdem jsme si byli jisti, že lyžovat určitě budeme. (fotogalerie_1),  (fotogalerie_2)
V Hynčicích pod Sušinou nám byly k dispozici dvě sjezdovky přímo u chaty, takže bylo fajn, že jsme nemuseli za sněhem nikam dojíždět. Potěšeni mohli být zejména ti méně fyzicky zdatní, kterým se i 100 metrů „ťapání“ zdálo být daleko.
 
Hned první den byli žáci rozděleni do 4 družstev  (začátečníci a pokročilí na lyžích a na snowboardu) a začalo se s výcvikem. Počasí nám přálo - na uměle zasněžené sjezdovky napadl skutečný sníh a na takovém prašánku se lépe jezdí a samozřejmě i padá...
Instruktoři Olga Stavělíková, Bronislav Budík, Jiří Mikoláš a Veronika Doležalová trávili s dětmi nejen dopolední a odpolední lyžařský a snowboardový výcvik na svahu, ale i společné večery. Kromě tradičních přednášek o lyžařské výstroji a výzbroji, o zdravovědě, videa o správné technice lyžování a snowboardování si nejstarší hoši připravili různé hry a soutěže, proběhla volba Miss a Mistr noha, talentová soutěž podobná té televizní, pěvecká soutěž, kresba „Pohlednice domů“, maškarní ples a samozřejmě diskotéka. V závěru kurzu jsme uspořádali slalom. Všichni vítězové byli odměněni diplomem a sladkostí.
Veronika Doležalová se po celou dobu starala o „bolavé krky“ . Naštěstí se letošní kurz obešel bez úrazu. Páni učitelé se starali o dokumentování celého kurzu od odjezdu, přes lyžařské začátky, až po ranní vstávání poslední den po diskotéce a rozcvičku venku ještě před snídaní. Někteří žáci se už hlásí do pořadníku pro příští rok, pokud bude volné místo.
Sehraná instruktorská čtveřice zvládla lyžařský kurz organizačně velmi dobře, což si nemyslí jen oni samotní. Ohlasy na Facebooku hovoří za vše. Nyní si jen přejme více sněhu pro příští rok. 

Olga Stavělíková