Vytisknout

Úspěch gymnastů ZŠ 711

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Sportovní gymnastika patří mezi nejnáročnější sportovní odvětví jak z hlediska časové přípravy, tak i fyzické náročnosti. Výsledek je sice často obdivovaný a tak po sportovcích se základní průpravou rád sáhne každý jiný trenér. Pot, krev a dřina rozhodně není atraktivním lákadlem pro davy zájemců. (fotogalerie)
Ani Pohár AŠSK díky tomu nepatří mezi početně neobsazovanější soutěže, takže přihlášená družstva se účastní přímo krajského kola. Díky „lidským zdrojům“ z oddílu SG bučovického Sokola se této akce mohla ve čtvrtek 13. 3. zúčastnit i ZŠ 711 Bučovice.
 
Hostitelem soutěže byla ZŠ Komenského Slavkov, kde kromě vhodného zázemí zajistila i organizaci bývalá bučovická gymnastka Mgr. Renata Macharová. Využít možnosti si zazávodit využila pětice žáků naší školy. Největší početní zastoupení měla kategorie II., ve které se bohužel nepostupuje do celostátního finále. Bohužel proto, že právě v této soutěži byla největší koncentrace „profesionálních“ gymnastů. Ve dvojboji na přeskoku a hrazdě sice zvítězil jejich oddílový kolega Durák závodící za ZŠ Křižanovice, ale další příčky už patřily Bučovicím. Krajským přeborníkem družstev ve sportovní gymnastice kategorie II. se v pořadí od druhého do šestého místa stalo družstvo Lukáš Řezníček, Pavel Rotrekl, Jakub Stavělík a Jiří Krejčíř.
V kategorii IV. reprezentoval školu pouze Jan Šichnárek. V trojboji prostná, přeskok a hrazda se mu podařilo zúročit přípravu ze zlínského oddílu. Přesto, že se dnes již gymnastice aktivně nevěnuje, bylo výsledkem druhé místo za vítězem Pavlem Markem.
S pohárem za vítězství v kategorii mladších žáků, dvěma druhými a jedním třetím místem se ZŠ Bučovice 711 zařadila mezi nejúspěšnější školy v celém Jihomoravském kraji. Hlavní poděkování ovšem patří oddílovým trenérům Petrželovi, Sedlákovi, Křížovi a Vejmolovi, kteří se chlapcům věnují pravidelně třikrát týdně a mají tak největší podíl na přípravě.

Olga Stavělíková