Vytisknout

Škola pro všechny

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

V úterý 1. dubna 2014 se na ZŠ Bučovice 711 uskutečnil 19. ročník akce Škola pro všechny, tentokrát pod názvem "Čtyři živly".
Nejmenší žáci si na odpolední vystoupení pro rodiče připravili veselé básničky, písničky a tanečky. Prohlédli jsme si výstavku modelů dopravních prostředků, pohybujících se na zemi, po vodě i ve vzduchu. Pobavil nás tanec s klobouky, který děti doprovodily zpěvem v různých jazycích. Větší děti moderovaly TV noviny, oblékaly figuríny živlů a hrály divadlo ve vlastnoručně vyrobených kulisách. Třída 5. A si nachystala poučné povídání o Zemi s panely živlů, prezentací na PC, pokusy a ukázkou hornin. Dvě třídy z 1. stupně navštívily hasiče. (fotogalerie)
Žáci 2. stupně pracovali ve skupinách. Se svými učiteli vyráběli stolní hry a leporela, pouštěli igelitové draky, pekli větrníky, předvedli módní přehlídku včetně líčení, skládali puzzle ze slavných obrazů, prezentovali živelné katastrofy na interaktivní tabuli v improvizovaném TV studiu, vyhledávali různé druhy horoskopů, vyzkoušeli si některé fyzikální pokusy a připravili si ochutnávku vod z různých zdrojů. Celý den třídami procházela skupina reportérů, kteří měli pro učitele i děti připravené otázky, nafotilo se kolem 500 fotek a pořizoval se záznam na kameru.
Na respiriu školy byl pro hosty přichystán bohatý raut.
Závěrem lze říci, že projektový den se dle ohlasů vydařil.
Žáci získali spoustu nových vědomostí i dovedností. Poděkování patří všem učitelům za kvalitně odvedenou práci.

Mgr. Jitka Machalová

Přikládám postřehy našich reportérů:

Míša Skř.:
Naši skupinu vedla námi oblíbená p. uč. Machalová. Z devátých ročníků si vybrala celkem 7 žáků. Reportéry byli Ondřej Buriánek, Míša Svobodová a Míša Skřivánková. Fotili Jáchym Kachlík a Veronika Křetínská. Matěj Balcárek natáčel celý průběh dne na kameru. Jakub Pospíšil připravil PC prezentaci na web školy. Ráno jsme se všichni sešli v učebně ŠIC, kde jsme přichystali vstupní panel s orientačními šipkami. Poté naše skupina navštívila všechny třidy, kde nám děti řekly a ukázaly, co budou celý den dělat. Vše jsme si pečlivě zapisovali do našich deníčků. Odpoledne jsme si pak prohlédli výsledky jejich práce na panelech i při vystoupeních. Tento den se mi moc líbil a byla jsem ráda, že jsem mohla být s p. uč. ve skupině.
Ondřej:
Bude hodnotit 1. stupeň. Každá třída jednotné téma projektu zpracovala jiným způsobem. Nejvíce se mi líbil ruský kozáček a povídaní o naší Zemi, kde jsem se toho hodně dozvěděl. Například nám ukázali erupci sopky. Práce v naší skupině mě bavila, protože jsem měl vedle sebe kamarády a šlo nám to od ruky. Ocenil jsem, že jsem mohl navštívit všechny třídy. Psaní článku bylo jednoduché, protože jsem měl hodně zajímavých a zábavných zážitků.
Míša Sv.:
Budu psát o 2. stupni. Žáci byli rozděleni do 11 skupin. Každému učiteli a 1 žákovi ve skupině jsme kladli předem přichystané dotazy. Nejzajímavější byla tato odpověď.: ˶Nejtěžší hra je pro mě život! ˝.
Všechny prezentace a vystoupení se mi líbily, nejvíce asi výbuch sopky v 5. A. a živelné pokusy. Celý den v naší skupině jsem si užila, protože jsme tam byli dobří lidé. Mohla jsem vidět práci všech tříd během dne, což bych jinak asi neviděla.