Vytisknout

Soutěž cyklistů

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

6. května 2014 proběhlo ve Vyškově - v prostorách ZŠ Purkyňova a DDH - okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů, kterou vyhlašuje každoročně Ministerstvo dopravy – BESIP. (fotogalerie)

Soutěží se v šesti disciplínách: 1. Testy z pravidel silničního provozu a zdravotnické přípravy, 2. Jízda na dopravním hřišti, 3. Jízda zručnosti, 4. Technická dovednost, 5. První pomoc, 6. Práce s mapou. Sčítají se trestné body ze všech disciplín. Vítězí družstvo s nejméně trestnými body.
Naše škola vyslala do soutěže dvě družstva – jedno do soutěže v I. kategorii složené z mladších žáků (Anna Voborná, Michaela Liberová, Jaromír Pohaněl a Pavel Smísitel – všichni z VI. B) a jedno do soutěže ve II. kategorii starších žáků (Tereza Čadíková, Denisa Pavlíková, Jindřich Liber a Martin Kuchta – všichni z 8. A).
Obě družstva příkladně zabojovala a přes vyrovnané výkony všech zúčastněných družstev obsadila v závěrečném hodnocení družstev stříbrné pozice. Toto výborné umístění však nestačilo k postupu do krajského kola, které se letos bude konat právě ve Vyškově (postupují jen vítězové). Naše družstva však ukázala, že ambice i odhodlání jim nechybí. Tak na shledanou v příštím ročníku…
Jiří Mikoláš