Vytisknout

VIDA ROBOTI

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Nové vědecko-zábavné centrum v Brně VIDA hostilo v pátek 5. prosince 2014 další kolo soutěže ROBOTIÁDA. Naše škola vyslala tři týmy složené z žáků, kteří od září navštěvují kroužek robotiky:
ZELENÁČE (Karel Bílek a Šimon Hlaváček) - 5. ročník.
ŠESTKU (Samuel Staněk, Filip Hanák, Štěpán Šujan, David Koláček) - 6. ročník.
αTÝM (Sebastián Smejkal a Albert Budík) - 7. ročník.
Všechny týmy se představily v tzv. "Robopřehlídce", což je povinné úvodní defilé robotů (alegorické vozy ala 1.máj např: (http://youtu.be/lFmznXBHhlg).
 
 αTÝM zklamal tažný robot, který se při pádu poškodil a na start se nestačil připravit. Taktéž ŠESTKA musela improvizovat z důvodů selhání programu v robotické kostce. Nezdar při prezentaci si naši soutěžící vylepšili v disciplíně "Čára" - sledovat černou čáru a projet s ní trať v co nejkratším čase např: (http://youtu.be/yTRy6P1SbjA?t=19s).
αTÝMU pod vedením Alberta Budíka utekla finálová rozjížďka o 9 desetin sekundy a obsadil celkové 5. místo.
V závěrečném "Lovu medvěda" - v co nejkratším čase nalézt medvěda a dovést ho zpět domů, robot byl dálkové řízený např: (http://youtu.be/9QrWNSry8_E) - naše týmy obsadily místa v první polovině startovního pole.
Během celé soutěže měli všichni soutěžící volný vstup do expozice VIDA centra, kde si mohli vyzkoušet různé přírodovědné principy: např...jak vniká zemětřesení...proč létají ptáci...zda-li je Země šišatá apod. Návštěvu tohoto vědeckého parku všem doporučujeme. (FOTOGALERIE)

 Vedoucí kroužku: Mgr. Bronislav Budík