Vytisknout

Holky z jedenáctky bronzové

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

V žebříčku oblíbenosti je momentálně mezi školáky florbal. Jasně to dokazuje účast škol v soutěžích pořádaných Asociací školních sportovních klubů.

Koncem listopadu se ve vyškovském okrese se pro velký zájem musela pořádat předkola – okrsky. Turnaje se hrály ve třech halách po čtyři dny a to jak v kategorii chlapců, tak i dívek.
Právě v dívčí kategorii ZŠ Bučovice 711 postoupila z druhého místa do okresního kola a mohla se tak ve středu 10. prosince zapojit do bojů o další postup, tentokrát už do krajské soutěže. Soupeřkami, které přijely do Rousínova se stejným úmyslem, jim byly žákyně ZŠ Rousínov, ZŠ Vyškov Letní Pole a ZŠ Vyškov Morávkova. (FOTO)
Bučovickému týmu se v úvodních dvou zápasech nedařilo,  nepomohl ani výrazně vyšší počet střel na branku, kdy soupeřky z Rousínova a Letního Pole díky skvělým brankářkám a zejména díky vyšší střelecké efektivitě dokázaly z minima vytěžit maximum. Do posledního zápasu se ZŠ Morávkova daly holky všechno a i díky tomu zvítězily 1:0, což jim vyneslo bronzovou příčku.
O pohár za 3. místo se zasloužily Šárka Čajková, Anna Hrabovská, Eva Kubečková, Klára Vajdová, Gabriela Malenovská, Karolína Jantačová, Denisa Pavlíková, Šárka Mrňková, Sára Chalabalová, Simona Pokladníková, Marie Hrubá, Alžběta Hrubá a brankařka Iva Davidová.
Všem florbalistkám gratuluji a děkuji za reprezentaci školy.

                                                                                                                                                    Olga Stavělíková