Vytisknout

Vánoční Brno jinak

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Poslední den před vánočními prázdninami se třída 8. A. ze ZŠ Bučovice 711 vydala na výlet do Brna. Ne však na proslulé trhy na náměstí Svobody, ale objevovat nám dosud neznámá brněnská zákoutí. (FOTO)

Naše první cesta vedla na katedrálu sv. Petra a Pavla.
Minuli jsme uličku Václava Havla zaplněnou svíčkami k výročí jeho úmrtí. Vystoupili jsme po schodišti až na Petrov a vešli jsme dovnitř chrámu prohlédnout si dřevěný betlém Heřmana Kostrby. Vánoční atmosféru umocňovaly libé tóny linoucí se z varhan. Pak naše kroky směřovaly k hradu Špilberk. Počasí bylo naprosto ideální. Vždyť teplota dosahovala 14 stupňů Celsia. Slunce na azurovém nebi pálilo jako na Velikonoce, takže jsme postupně sundávali šály i bundy. Kopec nám dal pořádně zabrat.
Odměnou nám byly úchvatné výlety z hradeb na město. Na hlavním nádvoří jsme si vyzkoušeli hloubku studny vhozením mince pro štěstí a poslechli jsme si zvonkohru. Pak jsme se vydali na prohlídku kasemat, vyhlášeného žaláře národů. Vtipný průvodce nám do detailů popisoval všechny druhy mučení, kterými zdejší vězni museli projít. Dokonce jsme se mohli nechat na chvíli zavřít na samotku. K tomu se ale odhodlal jen jeden z nás. Poněkud vymrzlí jsme opět vyšli na denní světlo a za zvonění poledne jsme se přes Denisovy sady přesunuli k Vaňkovce. Následoval rozchod na oběd a na nákupy posledních vánočních dárků.
Plni zážitků a nabití energií ze sluníčka jsme se rozjeli do svých domovů s tím, že se do Brna zase brzy vrátíme.

Mgr. Jitka Machalová