Vytisknout

Huráááá, jedeme na hory

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Zeptaly jsme se žáků sedmých tříd, co si o tom myslí.

(fotogalerie_1); (fotogalerie_2)

Jaká byla cesta a její okolnosti?
Vyjeli jsme na lyžařský výcvikový kurz 18. ledna v 9:00 hodin ráno. Cesta trvala dvě a půl hodiny. Asi v polovině cesty jsme měli přestávku na jedné benzince. Tam jsme se rozhýbali a občerstvili. Když jsme dojeli do skiareálu Hynčice pod Sušinou, museli jsme z parkoviště odnést všechny věci na chatu Spartak.
Jaké byly první dojmy?
Chata Spartak, ve které jsme byli ubytovaní, vypadala zvenku i uvnitř moc pěkně. Pokoje však byly velmi malé. Připomínaly nám spížku, byly ale útulné. Záchody byly čisté, občas ale někdo zapomněl spláchnout. Každé ráno tam hrála hudba tak silně, že to bylo slyšet až dolů do jídelny.
 
Jaké bylo jídlo?
Snídaně byly ve stylu švédských stolů velmi dobré a bohaté. Obědy nám většinou chutnaly, ale někteří nad nimi ohrnovali nos. Večeře byly dobré a teplé, dokonce byla možnost dát si později i druhou večeři. Většinou to bylo pečivo a nějaká pomazánka, ale po náročném výcvikovém dnu nám to náramně chutnalo.
Kolik žáků se zúčastnilo a jaké byly skupiny?
Zúčastnilo se 36 žáků. Po dlouhé a únavné cestě nás vedoucí rozdělili do skupin. Nejvíce bylo začátečníků, utvořilo se 5 skupin podle schopností, ale bylo tam i 5 snowborďáků. První den někteří začátečníci obouvali lyže i 10 minut, zatímco zkušení už sjeli pod svah. Dva dny jsme šlapali nahoru, ale třetí den nám vedení koupilo skipasy. Učitelé si dali záležet, a proto dnes už umí každý z nás sjet i pořádný svah. Dokonce zvládneme i slalom.
Jaké bylo vedení?
Vedoucí instruktorkou byla paní učitelka Olga Stavělíková, dalšími instruktory páni učitelé Bronislav Budík a Jiří Mikoláš. Nechyběla ani zdravotnice Veronika Doleželová. Byl to sehraný tým, který nás dokázal zničit v průběhu dne a rozveselit večer.
Jak hodnotíte večerní zábavu?
Po večerech se hrály různé hry, kterých se zúčastnili i vedoucí. Nejvíc se všem libili gumídci. Hrála se i židlovaná, Mr noha nebo Miss. V pátek byla závěrečná diskotéka, kterou jsme si parádně užili. Večerka byla každý den ve 22:00 hodin, ale to nás neomezilo v tiché zábavě na pokojích.
Co se vám nelíbilo?
Nelíbilo se nám, že vlek byl velmi rychlý, že nám personál kouřil pod okny a ten zápach nám šel otevřeným oknem do pokoje. Zdá se nám, že vše bylo předražené a my jsme utratili veškeré kapesné za pití, protože čaj, který byl zdarma, nám nechutnal.
Jak celkově honotíte náš „lyžák“?
Byl to super týden. Užili jsme si ho, protože bylo hodně zábavy a vůbec jsme se nenudili. Všichni jsme se z lyžáku vrátili domů nadšení a plní energie.

Odpovědi spolužáků zpracovaly Markéta a Sabina ze 7. B