Vytisknout

Žáci ZŠ Bučovice 711 se poprvé zúčastní republikového finále

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Dvě chlapecká družstva a jedno dívčí ze ZŠ 711 soutěžilo 12. března v krajském kole ve sportovní gymnastice ve Slavkově u Brna. (FOTO)

Závodu se zúčastnilo 92 žáků základních a středních škol, což je historické maximum. V kategorii mladších žáků (1.–5. třída) vybojovalo prvenství družstvo z „jedenáctky“ ve složení Stavělík Jakub, Stavělík Matěj a Grussmann Jaroslav. Cvičili na hrazdě a přeskoku.
Na nejvyšší příčku vystoupali i hoši v kategorii starších žáků (6.– 9. třída) – Rotrekl Pavel, Řezníček Lukáš a Machálek Pavel, kteří si tímto zajistlili i účast na republikovém finále, které se
bude konat 11. dubna v Praze. Soutěžili na hrazdě, prostných a přeskoku.  Na stejném nářadí cvičilo i dívčí družstvo – Křížová Lucie, Karlíková Karolína, Hrubá Marie a Hrubá Alžběta, které skončilo na 6. místě.
V jednotlivcích získal zlato Pavel Rotrekl, stříbro bral Lukáš Řezníček. Na druhém místě skončil ve své kategorii Jakub Stavělík. Poděkování za tento úspěch patří zejména trenérům oddílu sportovní gymnastiky (Sedlák, Petržela, Vejmola, Kříž, Nezdařil, Reňák), kteří se chlapcům věnují až 4xtýdně po 3 hodinách.