Vytisknout

ÚDiF

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Nedivte se, nejedná se o pravopisnou chybu v nadpisu, ale o skupinku mladých lidí, kteří zábavnou formou popularizují přírodní jevy. Celý pracovní název skupiny je Úžasné divadlo fyziky a nadšení probudili i u žáků naší školy. (FOTO)

Mladší žáci žasli například nad lihovou raketou a obrovským horkovzdušným balónem, který jim kroužil nad hlavami i se zvířecí papírovou posádkou. Žízeň jsme mohli uhasit z vyrobené Heronovy fontány poháněnou zahřátým vzduchem. Fontána stříkala stejně pěkně, jako překrásná kašna na zámku v Bučovicích.
 
Pro starší děti byla připravena dusíková a ohňová show. Tekutý dusík při teplotě -170°C byl schopen během okamžiku změnit měkkou gumovou hadici v pevnou, ale křehkou trubku rozbitelnou kladivem. Taktéž prudce zmražená petrželová nať se lépe chystala na polévkovou lázeň. Jedna odvážná žákyně ze sedmé třídy se dokonce nechala dobrovolně polít touto velmi chladnou tekutinou a světe div se - opět zafungovala fyzika - dívka vyvázla bez újmy na zdraví. Na závěr se všichni ohřáli u vysokého ohnivého hada, který ke zklamání některých žáků nepohltil budovu školy.
Poděkování patří všem zúčastněným animátorům a hlavně Mgr. Radovanu Šejvlovi, který škole zajistil toto úžasné představení.

Mgr. Bronislav Budík