Vytisknout

SEIFEROS

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Navštívili nás draví ptáci… Ve středu, 15. dubna 2015, navštívila naši školu skupina SEIFEROS, zabývající se osvětou ochrany dravců a sov prostřednictvím výukových programů na základních školách. Naše škola obdržela poděkování - ZDE - za spolupráci v ochraně dravých ptáků v podobě pamětní listiny.

(FOTO_1, FOTO_2)

S dravcem se lidé většinou setkají jen v ZOO nebo na velkou vzdálenost, ale my jsme měli možnost setkat se s dravými ptáky takřka tváří v tvář, dokonce si někteří šťastní mohli pohladit výra velkého - naši největší sovu - a s překvapením zjistit, jak jemné má peří. Dva žáci z naší školy byli za správnou a rychlou odpověď na soutěžní otázku dokonce odměněni tím, že měli dravce na ruce - jak můžeme zhlédnout v naší fotogalerii. Tváře našich hrdinů vykazují známky značného soustředění a napětí.
 
V první části produkce jsme si odnesli mnoho zajímavostí ze života asi 40 druhů dravců a sov. Během poutavě moderovaného představení jsme vyslechli i spoustu humorně laděných historek s dravci. Následně v druhé části proběhla letová produkce a ukázky lovu některými druhy dravců a sov.
V dnešní přetechnizované době bylo středeční dopoledne velice zajímavým zpestřením života našich žáků, kdy se aspoň na chvíli mohli přenést do lůna přírody a zapomenout na to, že v kapse je mobilní telefon… A když k tomu všemu ještě připočteme krásné slunečné jarní počasí, celá akce skupiny Seiferos byla velmi vydařená.
Nezbývá, než poděkovat skupině SEIFEROS se svými opeřenými miláčky za příjemně strávený čas v jejich společnosti a popřát do budoucna mnoho úspěchů v záslužné činnosti.

Jiří Mikoláš