Vytisknout

Rotrekl mistrem ČR, družstvo bronzové

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Na republikové finále ve sportovní gymnastice základních a středních škol se tříčlenné družstvo ZŠ 711 pečlivě připravovalo. (foto)

Soutěž byla určená pro vítěze krajských kol v družstvech 3+1, což znamená, že soupisku tvoří maximálně 4 žáci, přičemž se počítají 3 nejlepší známky na jednotlivých nářadích. To, že hoši jeli do Prahy pouze ve třech, byla určitá nevýhoda v tom, že se počítalo každé hodnocení a třeba jen 1 nezdar mohl zamíchat pořadím. To se ale naštěstí nestalo a kluci zacvičili, jak měli natrénováno.
Pavel Rotrekl, Lukáš Řezníček (oba ze třídy VI. A) a Pavel Machálek (IX. B) získali bronzový pohár. V soutěži byli vyhodnocení i jednotlivci. A tady se podařilo Pavlovi Rotreklovi vyhrát a stal se tak mistrem ČR ve sportovní gymnastice základních škol. Velká gratulace!!!
Zatímco Pavel Rotrekl a Lukáš Řezníček jsou chovanci oddílu sportovní gymnastiky v Bučovicích, Pavel Machálek patří mezi sportovně nadané žáky a během dvou měsíců musel pořádně „makat“, aby dokázal zacvičit tak, jak to v hradčanské tělocvičně předvedl. Rotrekl s Řezníčkem mají tréninky 4krát týdně po 3 hodinách. Za jejich výkony a výsledky děkujeme jejich trenérovi Josefu Sedlákovi, který do Bučovic přijíždí téměř denně až z Vyškova.