Vytisknout

Mladý cyklista - 2015

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

12. května 2015 proběhlo ve Vyškově - v prostorách ZŠ Purkyňova a DDH - okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů, kterou vyhlašuje každoročně Ministerstvo dopravy – BESIP. (FOTO)

Soutěží se v pěti disciplínách: 1. Testy z pravidel silničního provozu a zdravotnické přípravy, 2. Jízda na dopravním hřišti, 3. Jízda zručnosti, 4. Technická dovednost, 5. První pomoc. Sčítají se trestné body ze všech disciplín. Vítězí družstvo s nejméně trestnými body.
Naše škola vyslala do soutěže dvě družstva – jedno do soutěže v I. kategorii složené z mladších žáků (Katka Doležalová, Alice Kučerová, Lukáš Řezníček a Ondra Králík – všichni z VI. A) a jedno do soutěže ve II. kategorii starších žáků (Anna Hrabovská, Denisa Pavlíková, Jindřich Liber a Martin Kuchta – všichni z 9. ročníku).
 
Obě družstva bojovala, přesto jejich jízda soutěží stačila v závěrečném hodnocení družstev na „jen“ na pátou (šesťáci) a čtvrtou pozici (deváťáci). Deváťáci se rozloučili se soutěží a se šesťáky se možná setkáme v příštím ročníku, ale již ve vyšší kategorii. Tak na shledanou v příštím ročníku…

Jiří Mikoláš