Vytisknout

Dobrovolnický projekt 72 hodin

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Naše škola, ŽŠ Bučovice 711, se letos poprvé zapojila do dobrovolnických aktivit v rámci projektu 72 hodin. Společně s dětmi jsme si vytvořili vlastní projekt – „Uklidíme, zasadíme, sklidíme“. (FOTO), (VIDEO)

V pátek 9. října jsme uklízeli okolí školy, poté jsme společně s panem starostou MUDr. Radovanem Válkem i s panem místostarostou panem Michalem Crhákem sázeli jabloně. Cílem tohoto projektu byla myšlenka, že naši dnešní žáci vytvoří něco, co bude sloužit žákům mladším. Až bude jabloň rodit ovoce, chceme je podávat dětem na odpolední svačinku v družině.
Všichni jsme zjistili, že jsem schopni dobré spolupráce, a že je dobré více vnímat prostředí kolem sebe.
Pro děti i přední představitele města byl připraven štrúdl a mošt – jak jinak, než z jablíček. Žáci čtvrtých, šestých a devátých ročníků sázeli stromy, v rámci výuky uspořádali také dílničku, kde si tvořili jablečné ježečky. V neposlední řadě si děti připravily pro pana starostu a pana místostarostu podzimní hádanky a básničky.
Ne každý má odvahu zapojit se a reálně něco udělat pro ostatní. Děkuji představitelům města, že takové akce podporuji; všem učitelům, kteří s projektem nadšeně pomohli a hlavně dětem, kterým není lhostejné to, jak vypadá prostředí školy, kterou navštěvují.

Mgr. Petra Hrubá