Vytisknout

Adapťák šesťáků

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Konečně!!! Nastal ten dlouho očekávaný den 15. října 2015, kdy šesťáci vyrazili na adaptační pobyt s názvem "Začínáme spolu!" do Jedovnic. (FOTO)

Už delší dobu před odjezdem se nám pokazilo počasí a žádná změna nenastala ani po celou dobu dvoudenní akce šestých tříd k vzájemnému poznávání a stmelení obou kolektivů "áčka" a "béčka". Objednamý odvoz z Bučovic do Jedovnic byl přistaven a pan řidič nás ochotně pustil sednout do autobusu, abychom nemrzli v dešti na zastávce. Asi za hodinku plynulé jízdy jsme vystoupili na náměstí v Jedovnicích. No a počasí? Inu, žádná změna. Ubytování bylo přichystané, vyhřáté a přívětivé.
I řes nepřízeň počasí jsme vyrazili na prohlídku okolí... Prošli jsme se, vždyť jsme obešli rybníky v okolí, a to při špatném počasí a v pláštěnkách byl hezký výkon. Naučná stezska nás poučila a my zjistili například, že Jedovnice mají ve svém znaku jelena. Čas mezi obědem a večeří jsme strávili společně v jídelně a různými aktivitami a hrami. Po večeři došlo na malování hrníčků a ještě jsme přidali nějaké hry před večerkou. Druhý den po snídani jsme museli provést balení našich věcí a úklid prostor, které jsme obývali. Ve městě jsme pak ještě stihli nakoupit nějaké ty upomínkové předměty a dárečky pro maminky, tatínky a sourozence a už tady byl pro nás autobus. Opět přesný a vyhřátý. Patří za to dík firmě KORDIS JMK, a. s., která nám bezchybně zabezpečila a ulehčila naše cestování.

Jiří Mikoláš, Hana Koudelková, Alena Šťastná

Některé ohlasy našich žáků:

- Líbilo se mi moc ubytování, hraní různých her a volno na pokoji. Nejvíce se mi ale líbilo malování hrníčků.
- Nelíbila se mi procházka v dešti a škaredé sychravé počasí.
- Líbily se mi ty hry, co jsme hráli dole, lidi tam byli fajn.
- Srašná byla vycházka okolo rybníka, mohlo by být lepší počasí.
- Líbilo se mi všechno, mohli bychom tam být déle.
- Vše se mi líbilo, nejvíce hra na sedanou.
- Líbilo se mi, že jsme si mohli jít něco koupit a nelíbilo se mi, že jsme tam byli jenom dva dny a taky mohlo být lepší počasí.
- Nejlepší bylo, jak jsme se smály s holkama u oběda. Škoda, že nevyšel čas na diskotéku.

Žáci 6. ročníku