Vytisknout

Aligátoři v krajské soutěži

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Ve čtvrtek 26. 11. 2015 se naši žáci 1. stupně zúčastnili Okresního kola florbalového turnaje pod názvem Think Blue Cup 2015/2016, ve Slavkově u Brna. (FOTO)

Hrací systém turnaje byl po rozdělení do dvou skupin určen tak, že z každé skupiny postupovala do semifinále 2 družstva, která se poté utkala křížem v zápase o finále.
Výběr našich žáků 2. - 5. tříd, s názvem Aligátoři, prokázal v turnaji velké odhodlání a opravdovou touhu po vítězství. Svými houževnatými výkony si dokázal po celodenním florbalovém maratonu (7 zápasech) vybojovat postup do krajské soutěže! Vítězství je o to cennější, že postup si mohl zajistit pouze nejlepší ze všech 11 týmů.
Celkové prvenství se přitom nerodilo snadno. Po prvních třech vítězných zápasech v řadě jsme sice měli ambice na vítěze skupiny.
Ve čtvrtém zápase jsme však jen remizovali a v pátém, tedy posledním utkání skupiny A jsme dokonce vyšli bodově naprázdno. Postup jsme v dané situaci už neměli ve vlastních rukách, nicméně díky příznivějšímu skóre jsme nakonec do semifinále proklouzli z druhé pozice.
V něm jsme se utkali s vítězem skupiny B, týmem Drnovic. Kluci podali fantastický výkon podpořený skvělými zákroky brankáře Adama Krejčího, kdy po výhře 3:0 zaslouženě postoupili do finále. Zde jsme měli možnost napravit naše předchozí zaváhání ze skupiny, jelikož se nám podruhé postavil do cesty znamenitý výběr Šaratic, kterému jsme v prvním měření sil podlehli 3:5. Náš tým ovšem prožil malé "deja vu" po vzoru hokejového Nagana, kdy dokázal strhnout vítězství na svoji stranu v pravý okamžik. Po výhře 4:1 naplno propukly naše oslavy. Nezbývá než dodat: „Hoši děkujem!“

Zápasy:

Aligátoři - Nádražní 2:0

Aligátoři - Komenského 5:2

Aligátoři - Purkyňova Vyškov 3:1

Aligátoři - Buldoci z Křenovic 3:3

Aligátoři - Šaraťáci 3:5

SF: Drnovice - Aligátoři 0:3

F: Aligátoři - Šaraťáci 4:1

Sestava Aligátoři: Krejčí Adam, Doupovec Adam, Navrátil Matěj, Procházka Vojtěch, Tylšar Matěj, Zouhar Adam, Jeřábek Jan, Šmehlík Roman

Ondřej Chromý