Vytisknout

Lyžák 7. A a 7. B

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Sněhu všude plno, celodenní mrazíky ale často i sluníčko. Prostě nádhera – takový byl lyžařský výcvikový kurz ZŠ Bučovice 711. Proběhl stejně jako v předešlých dvou letech v Hynčicích pod Sušinou, letos od 16. do 22. ledna. (FOTO)

Do tří lyžařských a jednoho snowboardového družstva bylo rozděleno 38 žáků. Lyžařská úroveň žáků se velmi různila, více než polovinu tvořili začátečníci.  Ve „trojce“ se také nejvíce padá a největším problémem bývá zase vstát, a tak po prvním výcvikovém dnu býváme hodně vyčerpaní. Ale třetí den už lyžovali všichni, byť jen v pluhu.
První a druhé družstvo pilovalo celou dobu carvingový oblouk, tedy řezaný oblouk. Snowboardové družstvo tvořilo 7 žáků a všichni už první zkušenosti s jízdou na „prkně“ měli za sebou.
Výcvik probíhal dvoufázově. Večery patřily přednáškám o lyžování a snowboardingu, o bezpečnosti a zdraví na horách, samozřejmě různým soutěžím a společenským hrám. Proběhla volba Miss a Mistr Noha, talentová soutěž, výtvarná soutěž v kresbě pohlednice domů a samozřejmě diskotéka.
V polovině pobytu jsme věnovali jedno odpoledne vycházce. Nádhernou zasněženou krajinou jsme vystoupali na Návrší v nadmořské výšce 890m a zde se občerstvili třeba výbornou horkou čokoládou. Na závěr proběhl závod ve slalomu. Domů jsme se vraceli příjemně unavení…

Olga Stavělíková