Vytisknout

Zlatý a stříbrný pohár pro ZŠ Bučovice 711

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Krajský přebor základní a středních škol ve sportovní gymnastice proběhl letos ve Slavkově u Brna, pořadatelem tohoto kvalitního závodu bývá již tradičně ZŠ Komenského. (FOTO)

Ze základní školy Bučovice 711 vyrazilo bojovat o postup do republikového finále družstvo hochů z druhého stupně – Pavel Rotrekl, Lukáš Řezníček, Ondřej Králík a Pavel Ehrenberger. Pavel Rotrekl v loňském roce dokonce ve finále v Praze zvítězil a stal se tak mistrem republiky pro rok 2015. Zárukou pro případnou obhajobu by bylo prvenství družstva v krajském kole, což se letos nestalo a kluci brali stříbro.
Zlato zaslouženě získali gymnasté z bučovického gymnázia. V jednotlivcích zvítězil Miroslav Durák (GOA Bučovice), na 2. místě Pavel Rotrekl a 3. Lukáš Řezníček (oba ZŠ Bučovice 711). Ondřej Králík a Pavel Ehreberger jsou kluci, kteří se věnují ve svém volnu jiným sportům. Ale protože (kromě gymnastů) zvládnou jako jediní na druhém stupni ZŠ výmyk na hrazdě, byli na začátku roku nominováni do týmu a začali trénovat, kromě hrazdy ještě prostná a přeskok. A jejich výsledky nebyly vůbec špatné, Pavel skončil na 9. a Ondřej na 10. místě.
Kategorie mladších žáků je bohužel nepostupová. Zde se našim klukům totiž podařilo stát na bedně na nejvyšší příčce. Družstvo ve složení Jakub Stavělík, Matěj Stavělík, Jaroslav Grussmann a Jiří Krejčíř je složeno ze současných nebo bývalých gymnastů, a proto jejich prvenství bylo opravdu zasloužené. I když hoši ze ZŠ a MŠ Střelice jim šlapali na paty. V jednotlivcích bral zlato Jakub Stavělík, hned za ním jeho brácha Matěj Stavělík, 3. příčka patřila Danielu Vališovi ze Střelic, Grussmann skončil na smolném ale krásném 4. místě a Krejčíř zacvičil rovněž uspokojivě a patřilo mu 7. místo.
A tak jsme si ze Slavkova kromě únavy odváželi 2 poháry a 4 medaile. Dík patří samozřejmě hochům, ale ještě větší jejich oddílovým trenérům.