Vytisknout

Máme rádi...

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

19. dubna 2016 proběhl na ZŠ 711 už 21. ročník projektového dne ,,Škola pro všechny“. Letos na téma "Máme rádi..." (FOTO)(VIDEO)

Žáci 1. stupně poznávali jarní přírodu v blízkém lesíku, hráli si na řemeslníky, pochlubili se se svými výrobky a také svými znalostmi a zálibami. Cílem bylo co nejvíce zapojit rodiče dětí do všech aktivit. Podle toho, co si vyzkoušeli naši reportéři, tak to pro „dospěláky“ nebylo občas nic jednoduchého. K našemu velkému překvapení prvňáčci „převálcovali“ deváťačky ve čtení i počítání. Na druhém stupni pracovaly smíšené skupiny žáků. Témata byla opravdu různorodá, např. Jeden den včelaře, Zdravé jídlo napříč světem (VIDEO), Historické kostýmy, Karnevalové benátské masky, Základy fotografování…(FOTO)
Pozvání jsme dostali do kaligrafické dílny. Také se hledal poklad pomocí GPS. Nacvičovalo se anglické divadlo a sestava aerobicu s panem učitelem v čele. „Počítačové děti“ se vyřádily při programování Kodu Game Lap, 3D virtuální realitě a s ovládáním robotů Ozobotů. Pletly se náramky přátelství a také se počítaly peníze. Nechápavé obličeje obyvatel našeho města vzbudila procházka první skupinky v barefoot obuvi, kterou nosí hlavně Indové.  Mohli jste si takhle projít stezku bosých nohou, vyrobenou z kamínků, semínek a kůry. Lázeňští hosté si za ni musí zaplatit, u nás jste to měli zadarmo. Pro rodiče pak byla připravena odpolední prezentace. Výhodou projektového dne je to, že si každý může vybrat téma, které ho opravdu baví. Mohu říci, že tento ročník byl velmi zdařilý.

                                                                                                                  Mgr. Jitka Machalová