Vytisknout

Úspěšní atleti ze ZŠ 711 – 3x zlato a 4x stříbro

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Sice chladné, ale zato slunečné počasí přivítalo na vyškovském atletickém stadionu kolem 150 mladých nadšenců královského sportu. Žáci a žákyně do 13let soutěžili v bězích na 60m, 300m a 800m, ve skoku vysokém a dalekém a hodu míčkem. V každé disciplíně bylo bodově hodnoceno prvních deset soutěžících. (FOTO)

V běhu na 60m vyhrála Natálie Křížková (8.47s) a v dálce si doskočila pro stříbro (393cm). Další zlato a stříbro získal Ondřej Budík, který zvítězil ve skoku dalekém (455cm) a ve finále na 60m doběhl druhý (8.67s). V hodu míčkem exceloval Ondřej Králík (64,84m), který zvítězil s více než 10ti metrovým náskokem. Pátý pak skončil v běhu na 800m (2:47,42min). V hodu míčkem také zazářila Jana Celnarová (39,11m), tímto výkonem si zasloužila 2.místo. Smíšená štafeta 8x100m (Karlíková,  Králík, Budík, Celnarová, Kohoutek, Řezníček, Růžičková, Křížková) doběhla druhá a završila tím sbírku sedmi kovů.

Ve skoku vysokém si bramborovou medaili a tím 8 bodů pro družstvo vysloužila Lenka Celnarová (1.21m). Karolína Růžičková ve stejné disciplíně skončila šestá. Na šesté pozici také doběhla Hana Kašpárková v běhu na 800m a získala tak 5 bodů, ve skoku dalekém 1 bod. Po dvou bodech dostali i Lukáš Řezníček ve skoku vysokém a Šimon Čiháček v hodu míčkem. Do finále v běhu na 60m se probojovala Karolína Karlíková, kde skončila 10. a patří jí tak 1 bod pro družstvo.