Vytisknout

Šesťáci na Vranově

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Naši šesťáci poznali první dvoudenní školní výlet. Vydali se poznávat krásy Podyjí. (FOTO)

Jak bude výlet náročný nejen na fyzičku naznačovalo brzké ranní vstávání - sraz byl na vlakovém nádraží v Bučovicích již ve čtvrt na šest. Vlak nás vysypal ve Znojmě. Prošli jsme podzemím pod znojemským náměstím, taky historickým centrem a krátký čas jsme strávili  románské rotundy. Odtud je také krásný výhled na řeku Dyji a Znojemskou přehradu.
Autobus nás po poledni odvezl do Čížova, téměř na hranice s Rakouskem. Prohlédli jsme si, jak Češi ještě nedávno chránili socialismus ostnatým drátem… Nacházejí se zde totiž ukázky oplocení a strážních věží bývalého hraničního pásma v blízkosti imperialistického Rakouska.
Došli jsme až na přírodní státní hranici, kterou tvoří řeka Dyje a přes její hluboké údolí jsme z vyhlídky zhlédli středověký hrad Hardegg. A pak nás už čekala stará stezka pašeráků, která nás dovedla až pod zámek ve Vranově nad Dyjí. Ubytování bylo pod přehradní hrázi.
Druhý den prohlídka zámku, procházka o hrázi Vranovské přehrady, taky po lanovém bílém mostě přes zátoku přehrady.
Vlak domů nás odvezl ze Šumné, kam jsme museli opět dojít. A protože počasí přálo, my nezmokli, našlapali kolem 20 km, výlet se vydařil. Jen se podívejte do galerie fotek, jak jsme se měli…

Hana Koudelková, Alena Šťastná, Jiří Mikoláš a žáci šesťáci