Vytisknout

2.B a 5.B v Kostelanech

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Ve čtvrtek 2. 6. 2016 se žáci 2.B a 5.B vydali na školní výlet na ranč do Kostelan. Ranč Kostelany se nachází v nádherné lokalitě přírodního parku Chřiby, jen několik kilometrů od Kroměříže. (FOTO)

Děti měly od rána dobrou náladu a na výlet se moc těšily. Cesta autobusem jim rychle utekla. Po příjezdu na ranč se nás a i ostatních výletníků ujali pořadatelé a s pomocí šátků si nás rozdělili do čtyř družstev – červené, zelené, žluté a modré. My jsme měli zelený šátek.  Každé družstvo dostalo i svého kovboje, který se o něj po celou dobu pobytu na ranči staral. Ten náš se jmenoval Libor. Hned na začátku nás vzal na prohlídku celého ranče. Ukázal nám koně, stáje a řekl spoustu zajímavostí spojených s chovem koní. Dozvěděli jsme se, kolikrát za koníčky přijede jejich zubař či kovář, co koně rádi jedí a kam se chodí koupat – koupelna pro koně.
Po prohlídce ranče jsme začali soutěžit.  Pro děti bylo připraveno celkem pět stanovišť, na kterých si plnily zadané úkoly. Vyzkoušely si hod tomahavkem, střelbu z luku, lasování, jízdu na koni a hod míčkem na cíl. Na každém stanovišti jsme se kromě soutěžení dozvěděli spoustu zajímavostí ze života indiánů, kovbojů a lovců kožešin. Po skončení soutěžního dopoledne následoval výborný oběd ve stylové restauraci a potom hromadné nakupování suvenýrů. V odpoledním programu, který trval hodinu a půl, jsme ještě zhlédli divadelní představení v přírodním divadle. Výlet se nám moc vydařil a počasí nám přálo. Domů jsme se vrátili unavení, ale spokojení.

Tř. učitelky Dana Nová, Denisa Laciná a paní vychovatelka Romana Vévodová