Vytisknout

Pohár základních škol ve florbalu

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

V loňském roce pohár Think Blue, letos Český pohár se konal v poslední listopadový den na ZŠ Purkyňova ve Vyškově. Týkal se žáků prvního stupně, tedy od 1. do 5. třídy. (FOTO)

ZŠ Bučovice vyslala do oválné arény bojovat sedmičlenný tým. Do soutěže bylo přihlášeno 10 družstev hochů a 2 týmy děvčat. Chlapci byli rozděleni do dvou skupin po pěti. Bučovice, pod názvem Aligátoři, soutěžili ve skupině A. Zde se jim vedlo výtečně. Tři výhry a jedna remíza znamenala vítězství ve své skupině. Hoši porazili ZŠ Vyhlídku Vyškov 4:0, ZŠ Moravské Prusy vysoko 11:0, Drtiče z Purkyňky 3:1 a remizovali s celkem Drnovic 2:2.
V semifinále Aligátoři narazili na ZŠ Nádražní, které podlehli 3:1.  Do posledního zápasu o 3. místo dali hoši opravdu vše, ovšem čím více chtěli – tím méně se dařilo.
O bronz bojovala též ZŠ Drnovice, která chtěla herní vyrovnanost z předešlého zápasu rozseknout. Drnovicím se to podařilo a zvítězili 4:1, a tak Aligátorům zůstala nepopulární bramborová medaile. Za Aligátory si do brány klekl výborně chytající Jan Gottwald, sedm gólů vstřelil Jan Jeřábek, šest gólů dal Adam Zouhar, Josef Kučera inkasoval 4x, Matěj Tylšar 3x, Vojtěch Procházka 2x a platným hráčem byl určitě i Vojtěch Kleibl.     
Úroveň soutěže byla velmi vysoká, vítězem a postupujícím týmem do krajského kola byla ZŠ Šaratice. Hoši z Aligátorů trénují florbal 2x týdně pod vedením Jana Stavělíka a Jarmila Jeřábka, kterým patří velký dík.

Olga Stavělíková