Vytisknout

Zimní tvoření žáků 5. A

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Chcete s námi nahlédnout do hodin výtvarné výchovy a pracovních činností u žáků 5. A naší školy? Na následujících fotografiích jsme si pro vás připravili malou ukázku našeho zimního tvoření.

Žáci se v hodinách výtvarné výchovy naučili pracovat se studenými tóny temperových barev a vytvořili obrázek zasněženého náměstí s řadou historických domů. Na dalších obrázcích děti k práci se suchým pastelem, tuší a klovatinou inspiroval vánoční kapr. K zimní atmosféře patří také zpívání koled. Děti si navrhly postavičky malých zpěváků a podle své fantazie vše vystřihly z barevných papírů. Z jejich prací tak vznikl celý pěvecký sbor. Chladné zimní večery přímo vybízejí k šálku horkého čaje. Snad i vám konvice voňavých čajů přinesou uvolnění a pohodu poté, co jste z čerstvě napadaného sněhu postavili sněhuláka.
 
V hodinách pracovních činností žáci pracují s řadou různých materiálů. Z přírodních materiálů vytvořili krásné vánoční dekorace. Některé z nich také věnovali jako dárek lidem na náměstí v Bučovicích v období vánočních trhů. Ze šišek vyrobili ptáčky nebo roztomilé sovičky s čepičkou. Z barevných přízí vytvářeli netradiční vánoční stromečky jako dekoraci na slavnostní stůl. Úspěch měl u dětí také lyžař vyrobený z kovové stavebnice Merkur. Další zimní sport si žáci připomněli při zdobení brusle zmizíkovou technikou. Vánoční tvoření doplnila i práce s keramickou hlínou, ze které modelovali svícen a zvonečky. Rádi pozorujete sýkorky v krmítku? Děti si hejno barevných textilních sýkorek vyrobily.
Pokud se vám některé z prací líbily a také rádi tvoříte, pusťte se s chutí do toho.