Vytisknout

Hynčice počtvrté...

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

...klapka, jedeme… Stejná chata, stejný dopravce, stejný termín, ale oproti předchozím letům spousta sněhu. (FOTOGALERIE – SO, NE, PO, ÚT, ST, ČT+PÁ); VIDEOOCHUTNÁVKA

Už první věta řidiče autobusu: „Paní učitelko, máme problém – sníh!“ Autobus opravdu až k chatě nevyjel, nám ale nevadilo, že ťapeme 2 km do kopce, aspoň nám pořádně vyhládlo a oběd jsme vymetli. Odpoledne jsme se už rozřazovali do družstev a začali s výcvikem.
            Polovina dětí již nějaké zkušenosti s lyžemi či snowboardem měla, ta druhá polovina se pořádně nadřela, protože na vleku to ještě nešlo, a tak šlapala pěšky: „A teď zase nahoru?! Musím?!“ Následující den jsme ale jezdili všichni nahoru i dolů.
 
            Lyžařský a snowboardový výcvik na svahu byl okořeněn řadou přednášek – O masivu Kralického sněžníku, z historického a též zeměpisného hlediska, dále přednáška o lyžařské výstroji a výzbroji, zdravotní přednáška či návštěva člena horské služby.
            Druhou část večerních programů tvořila zábava. Po letech byla obnovena soutěž ve zpěvu. Hoši soutěžili mezi sebou o Mistra nohu, kdy se dvoukolově předváděli zahalení plentou od kolen nahoru, tato soutěž byla letos ještě rozšířená o taneční kreace.  Děvčata se ukázala nejen v kráse, ale i ve vtipu a inteligenci, a také předvedla něco navíc - tanec, kouzlení, kreslení, skládaní origami, zpěv. Žáci sami vytvořili pohlednici domů, která rodiče určitě potěšila. Před odesláním vedoucí vybrali a ocenili nejpovedenější obrázky. Velké bodové rozdíly vznikly při hodnocení úklidu na pokojích. Krásné růžové prasátko, které bylo přilepeno na dveře pokoje bohužel mělo opačný efekt a někteří se ho následující den nechtěli vzdát a propůjčit ho zase jinému pokoji.
            Hlavní soutěží bývá každoročně slalom. Letos se jelo pouze jednokolově, protože teplota velmi prudce klesla. Rozloučení se svahem jsme letos pojali karnevalově, a tak se na lyžích či prkně při super krásném slunečném počasí proháněli čerti a čertice, broučci, zajíčci, zombie..
            O průběh celého kurzu se svěle postaral tým Olga Stavělíková, Bronislav Budík, Jiří Mikoláš a Veronika Doležalová. Pan učitel Budík a pan učitel Mikoláš navíc ještě vše od rána do večera dokumentovali. Tatínek jednoho žáka p. Janeček letos ještě pořizoval záznamy z dronu. Slečna zdravotní Verča se skvěle starala o marody, většinou se jednalo o teploty z únavy. Drobné úrazy se nám také nevyhnuly, ale zlomenina žádná.
            Unavení ale spokojení a plní dojmů jsme se za slunečného počasí vraceli domů. Komu by se chtělo zpoza takového azurového nebe odjíždět?

                                                                                                                                    Olga Stavělíková