Vytisknout

Studio Zdraví

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Také žáci 7. A se zapojili aktivně do projektového dne Škola pro všechny svou troškou do mlýna. Vymysleli Studio zdraví. (FOTO)

Před „hranatým“ stolem se do diskuze pustili odborníci na slovo vzatí. Hlavní moderátorka diskuze na začátku přivítala přítomné hosty a představila jednotlivé diskutující. Do studia se dostavili samé kapacity na problematiku zdravého způsobu života. Na programu byla čtyři témata – Sport a sportovní aktivity, Hygiena člověka, Zdravá výživa a Spánek a odpočinek. Moderátorka studia uvedla diskuzi krátkým filmovým šotem o životním stylu dnešních lidí.
Každý z odborníků přednesl krátký příspěvek, takže jsme se například mohli naučit cvik k protažení a koordinaci jednotlivých částí těla a víme, jak dlouho a jak často se máme věnovat kondici našeho těla, seznámili jsme se tím, co vlastně znamená samotný pojem hygiena a jak se dělí, dověděli jsme se jaká je ideální délka spánku a jak správně odpočívat a také jsme se naučili připravit si rychlý zeleninový salát plný vitamínů. Dále následovaly dotazy posluchačů… Hosté ve studiu si také mohli zasoutěžit o sladkou odměnu při jednoduchém kvízu na téma Zdravý způsob života. Aktéři byli na závěr odměněni potleskem publika…

Jiří Mikoláš