Vytisknout

Mc Donald's Cup 2017, Brankovice - okrskové kolo

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Nejočekávanější školská republiková fotbalová soutěž 1. stupně propukla naplno až napotřetí. (FOTO)

Po dvou odložených termínech (kvůli nepříznivému počasí) se okrskové kolo odehrálo ve čtvrtek 4.5. 2017 v Brankovicích. Naše škola soutěžila v kategorii B, která zahrnovala výběr žáků 3. až 5. tříd. Hned v úvodu turnaje jsme narazili na pozdějšího vítěze skupiny a jediného postupujícího, domácí družstvo Brankovic. Po vlažném vstupu do utkání jsme po prvním poločase prohrávali 0:2. Druhá půle sice patřila herně našemu výběru, ovšem výsledkem naší zvýšené snahy byla pouze kontaktní branka. Po neproměněné penaltě a několika slibných brankových příležitostí skončila naše stíhací jízda za vyrovnáním gólem na 1:3.
V druhém zápase jsme si vylepšili skóre. Výsledkem 8:0 jsme dokázali porazit tým Nesovic. Třetí utkání bylo vyrovnané. Náš soupeř z Bohdalic byl velmi houževnatý a po celý zápas působil velmi disciplinovaně. Rozhodla poslední minuta, kdy si nešťastně hlavou srazil míč do vlastní sítě obránce Bohdalic. To pro nás znamenalo druhé vítězství v soutěži (2:1) a šanci na nejvyšší příčky ve skupině. Téměř bezchybný tým Brankovic však rozhodl o tom, že jsme v samotném závěru turnaje stanuli v boji o druhé místo s naším tradičním bučovickým rivalem, výběrem ZŠ 710. Celé utkání proběhlo ve velmi přátelském, ale zároveň bojovném duchu. Chlapci si takzvaně nedali nic zadarmo. První poločas skončil bez branek a napětí z prvního vstřeleného gólu tak stále rostlo. V druhé půli nakonec větší vůli po vítězství prokázal náš soupeř a zaslouženě zvítězil 4:0. Naši přátelskou atmosféru podtrhl společný snímek a kluci sami tak byli v mnoha ohledech vzorem pro dospělé. Pochvala nejen za celkové třetí místo, ale především za soudržnost, odhodlanost a nasazení patří celému našemu výběru ZŠ Bučovice 711:

Gottwald Jan, Zouhar Adam, Kučera Josef, Rotrekl Denis, Prokop Vojtěch, Vafek Patrik, Tylšar Matěj, Tesáček Matěj