Vytisknout

Čtyřikrát zlato, třikrát bronz, dvakrát brambory

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

... to jsou výsledky Poháru rozhlasu v atletice. (FOTO)

Několik let „zajetý“ časový rozpis tentokrát neplatil, důvodem byla rekordní účast škol v tomto závodě. 15 škol soutěžilo ve Vyškově na stadionu v běhu na 60 m, 600 m (dívky), 1000 m (hoši), ve skoku dalekém, skoku vysokém, hodu kriketovým míčkem a ve štafetě 4 x 60 m. Svým výkonem 459 cm předčila všechny závodnice Natálie Křížková, rovněž v běhu na 60 m nenašla přemožitelku (8,0 s). Dokonce cílová fotografie vypadá, jako by Natka běžela sama. Ve stejných disciplínách favorizoval talentovaný Ondřej Budík, který vyhrál šedesátku 7,9 s a do dálky si skočil pro zlato výkonem 5,13 m. Bronzový diplom vybojoval Šimon Vinklar v běhu na 1000 m, který v cílové rovince našel ještě spoustu sil a ukázal svá záda několika běžcům. Později se slovy: „Paní učitelko, vy jste říkala, abych to hlavně nepřepálil na začátku a nepředbíhal ty chrty, já bych je klidně předběhl už dřív...“
V jiné disciplíně Šimonovi unikl bronz, v hodu míčkem stačil výkon 53,51 s na 4. místo. Přesto jsme se z bronzu radovali. Luděk Zelený se na stupně vítězů postavil za 55,78 m. Bramborovou medaili vybojovala Kamila Gottvaldová hodem kriketovým míčkem 42,67 m. Podle titulku, nám zbývá ještě jeden bronz, ten vybojovaly holky ve štafetovém běhu - Laura Tomšíková, Markéta Suralová, Gabriela Mihalíková a Natálie Křížková.