Vytisknout

Štramberk-Kopřivnice-Radhošť-Rožnov p. R.

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Na Den dětí se žáci 7. A vydali na svůj školní výlet plný turisticky lákavých cílů… (FOTO)

Už z názvu článku je jasné, že jsme navštívili severní Moravu – Moravskoslezské Beskydy a Valašsko. Vláčkem jsme se dostali až na nádražíčko ve Štramberku. Na „Štrambersků Trůbu“ to bylo stále do kopce, ale plni elánu a očekávání jsme se přes krásné náměstíčko, voňavé od pečení proslulých štramberských uší, vyškrábali až na vrcholek středověké věže. Mimochodem má 160 schodů…
Následoval pochod přes Bílou horu do Kopřivnice, kde nás čekalo muzeum jedné z našich automobilek – TATRA. Po prohlídce muzea – a protože sluníčko bylo nemilosrdné – rozbili jsme tábor pod stínem jakéhosi přístřešku rovnou v centru Kopřivnice. „Svačinooběd“ a zmrzlinka a další pamlsky doplněné nějakým tím suvenýrem z města automobilů nás přenesly (nebo spíše prostředky hromadné přepravy…) ke spodní stanici lanovky v Trojanovicích.
Tu jsme lehce překonali a stanuli na Pustevnách. A opět nás čekal pochod až k hotelu Radegast, kde jsme zůstali k odpočinku. Někteří z nás se pak byli podívat, kterak v Beskydech zapadá slunéčko za horu vysoků… Byl to úchvatný pohled na kouzelnou hru barev, které umí namíchat jen matka příroda.
Ráno nás přivítalo Slunce a cvrlikání našich opeřených pěvců… Tak šup na snídani, uklidit a alou za dalšími zážitky… Naštěstí cesta vedla už pouze z kopce a my v době oběda dorazili do Rožnova pod Radhoštěm. Bylo poledne a všichni jsme už pokukovali, kde bychom uspokojili naše žaludky.
A co dodat? Vláček nás opět přivezl domů a jako bonus nás čekaly víkendové dva dny volna.
Tak zase za rok přátelé, …
 

Jiří Mikoláš