Vytisknout

Hoši pomýšleli výš...

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

12 škol z okresu Vyškov přijelo předvést výkony svých svěřenců do ZŠ Purkyňova ve Vyškově. (FOTO)

Hráči, žáci do 11 let, byli rozděleni do 3 skupin po 4. 711 se rozmlsala se svým prvním soupeřem – ZŠ Letní pole, kterého bravurně zvládla 12:2, což byl největší rozdíl ze všech zápasů celého turnaje.
Druhé utkání už byl větší oříšek. Domácí "Drtiči" z Purkyňky za bouřlivé podpory publika dokázali udržet s jedenáctkou tempo a uhráli remízu 2:2. Hoši ze 711 pomýšleli na finále, kam se mohli probojovat pouze z první příčky tabulky. K tomu však potřebovali výhru nad ZŠ Drnovice. Ta ale nastoupila ještě s větší vervou a po 5 minutách vedla 3:0, pak ale následovaly 2 naše branky, což klukům dodalo znovu energii. Avšak Drnovice dokázaly odpovědět dalšími góly. Celkový výsledek 6:3 nám zaručil pěkné, leč nepostupové druhé místo ve skupině.
Kapitán týmu Jan Jeřábek podržel tým 11 brankami, nejmladší Jakub Tylšar (teprve druhák) nasázel do branky 4 góly, Martin Vévoda a Patrik Vafek vstřelili každý 1 branku, na hřišti byl co platný také Martin Žoužela, který na spoustu gólů přihrál. V brance výtečně chytal Patrik Klíš.

Olga Stavělíková