Vytisknout

Výtvarný seminář na DDM

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Jako již každý rok tak i letos si pro nás zaměstnanci DDM Bučovice připravili „Vánoční výtvarný seminář“. (FOTO)

Během měsíce října a listopadu žáci prvního stupně postupně na tyto semináře chodili. Děti si mohly zhotovit keramický betlém, tužkovník nebo andělíčka.
V hodině tvořivé dílny jsem dala žákům 5. A a 5. B na výběr, co by si mohli vytvořit. Rozhodli se pro výrobu keramického betlému.  2. listopadu jsme se společně v rámci hodiny tvořivé dílny na výtvarný seminář vypravili. Po příchodu na DDM se dětí ujali zkušení lektoři, kteří pro ně měli nachystanou keramickou hlínu, ze které začaly vyrábět dárek pro své blízké. Před samotným vyráběním je potřeba keramickou hlínu řádně zpracovat (vybouchat). Děti nejdříve hlínou bouchaly o stůl. Potom ji řádně prohnětly, pěstmi rozbušily do placatého tvaru a poté za pomocí válečků z ní vyválely stejnoměrně tlustou placku (přibližně na tloušťku prstu). Na rozválenou placku si špejlí obkreslily přes šablonu tvar betlému a ten pak za pomoci jídelního nože vyřezaly. Přebytečnou hlínu z ořezu okamžitě zpracovaly do koule, aby nepřeschla. Špejlí pak přes šablonu do betlému vytlačily zbývající potřebné obrysy. Práce se dětem velmi líbila a dařila. Po náročném vyrábění mohly využít prostory DDM a hrát si. Po příjemně stráveném dopoledni jsme se společně vrátili zpět do školy. Děti se už těší, jak svými vlastnoručně vyrobenými dárečky udělají pod stromečkem radost svým blízkým.
Tímto bych ráda vyjádřila poděkování za děti a vyučující, kteří se tvoření zúčastnili, všem zaměstnancům DDM za vzorně připravené semináře a za všechny jim popřála krásné prožití vánočních svátků a těšíme se na další spolupráci.

                                                                                                                  Dana Nová