Vytisknout

Dějepisná olympiáda - školní kolo

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

V pondělí 13. 11. se ve Školním informačním centru sešla skupina 12 žáků, aby mezi sebou porovnali své znalosti historie a pokusili se posunout ze školního do okresního kola dějepisné olympiády. (FOTO)

Letošní téma bylo zaměřeno na První Československou republiku. Téma bylo zvoleno v návaznosti na výročí, které bude v příštím roce aktuální, tedy 100 let od založení První republiky.
Dějepisná olympiáda je uspořádávána pouze pro žáky 8. a 9. tříd, ale přesto byl letošní ročník pro 8. třídy problémem – toto téma je ve školních osnovách zařazeno až do třídy 9. I přesto se do soutěže zapojily i dvě žačky z 8. A, Kristýna Pelková a Veronika Marková. Obě děvčata svými znalostmi nezklamala. Ovšem i přes včasnou přípravu na toto téma byly předstihnuty většinou deváťáků, mezi kterými dosáhli potřebného počtu bodů na možný postup jen Vilém Macourek (9. A) – 3. místo, Štěpán Šujan (9. B) – 2. místo a Lenka Celnarová (9. A), jež v konkurenci svých spolužáků skončila na 1. místě a má jistotu postupu do okresního kola, které se uskuteční v lednu 2018. Žáci na druhém a třetím místě postoupí pouze v případě, že se počet jejich bodů vejde do kapacity soutěže.
Všem žákům patří pochvala za snahu a účast a věříme, že naší vítězce se bude dařit i ve Vyškově. Držte jí palce s námi!

Pavel Šujan