Vytisknout

Šárka Kašpárková na ZŠ 711

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

V posledním školním týdnu roku 2017 proběhl první ročník Vánočního trojboje na ZŠ 711. Soutěž byla určena pro žáky prvních až pátých tříd. (FOTO)

Závod vychází z celorepublikové akce Sazka olympijský víceboj, ale z časových a organizačních důvodů byly z desíti disciplín vybrány pouze tři. Účastníci museli prokázat svoji všestrannost v hodu medicinbalem, leh-sedech a trojskoku z místa.
Atletický víceboj ve školách přivedl ke sportu řadu nadějných sportovců, z nichž někteří se už prosadili i do mládežnických reprezentačních týmů. Garantkou Olympijského víceboje je už několik let bývalá česká atletická reprezentantka Šárka Kašpárková, která přijela povzbudit a poradit nadějným sportovcům do Bučovic.
Vždyť olympijský vítěz se může narodit kdekoliv, ale potřebuje být objeven.
Žáci prvního stupně ale nebyli jediní, kteří se do akce zapojili. Na pozici rozhodčích totiž působili „deváťáci“, kteří připravenou rozcvičkou na hudbu všechny soutěžící rozhýbali a rozcvičili před samotným závodem. Dále pak působili jako rozhodčí a zapisovatelé, na závěr i celou soutěž vyhodnocovali.
Nejúspěšnější chlapci a dívky obdrželi z rukou Šárky Kašpárkové a ředitelky školy Mgr. Miroslavy Hanákové medaile a diplomy, ale závěr patřil všem. V besedě s Šárkou Kašpárkovou se děti seznámily s průběhem její sportovní kariéry, mohly si potěžkat medaile ze světových akcí a průběžně se ptaly na otázky ze sportovního i soukromého života sportovkyně.
Tak schválně…překonáte hranici 100 leh-sedů za 2 minuty jako nejlepší páťák? Nebo skočíte „trojžabákem“ více než 650 cm? Sportovat může kdokoliv a kdekoliv, stačí jen chtít…

 

Výsledky:

1. třída dívky: 1. Amina Chiara Fischer 2. Kateřina Zabloudilová 3. Adéla Navrkalová

1. třída hoši: 1. Jakub Musil 2. Radek Vašíček 3. Ondřej Koutný

2. + 3. třída dívky: 1. Klára Grussmannová 2. Kristýna Poláchová 3. Leona Marešová

2. + 3. třída hoši: 1. Lukáš Slanina 2. Martin Žoužela 3. David Pokorný

4. + 5. třída dívky: 1. Adéla Řezníčková 2. Monika Leahová 3. Monika Nevidová

4. + 5. třída hoši: 1. Matěj Stavělík 2. Lukáš Macourek 3. Jaroslav Grussmann

Olga Stavělíková