Vytisknout

Lyžování nebo zábava?

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Obojí. Lyžařský výcvikový kurz žáků 7. ročníku Základní školy Bučovice 711 je důkazem toho, jak důležité pro třídu je vyjet si na pár dnů mimo školu, trávit spolu jako kolektiv většinu času a posílit tak svou soudržnost. (FOTO)

Šest lednových dnů strávených na svazích Králického Sněžníku a horské chatě v Hynčicích pod Sušinou se vedlo v duchu kamarádství, ochoty, čím dál větší legrace.  Ale třeba také slziček po neúspěších na závěrečné diskotéce. Hochů bylo letos přeci jen méně! Možná by někdo se mnou mohl polemizovat o tom, že cílem lyžáku je přece naučit se nebo zdokonalit v lyžování. To samozřejmě ano, ale zimní kurz je jediný vícedenní pobyt žáků na základní škole.
K lyžařskému či snowboardovému výcviku patří i přednášky o lyžování,  zdravovědě nebo třeba o místním regionu. Výborně zpracovaná prezentace o Jeseníkách zaujala dokonce i místní personál z kuchyně, který si přišel výklad p. učitele Budíka poslechnout také.
 
Mezi zábavné činnosti patřila řada kolektivních her, volba miss a misáka alias mistr noha, soutěž ve slalomu a již zmíněná diskotéka. Děvčata se při volbě krásky představily, odpověděly na předem neznámou otázku a čekaly, zda je hoši – porotci pošlou do dalšího kola. Obávaná volná disciplína se stala nakonec středobodem zábavy. Atmosféra při fandění a povzbuzování byla fantastická a vyhecovala soutěžící k úžasným výkonům. Neméně zábavná byla i soutěž hochů, kteří byli posuzováni pouze podle svých svalnatých lýtek. Podotýkám, že zbytek těla byl utajen. Mezi hlavní soutěž na horách ovšem patří slalom. Trať postavená mimo mlhu (která se rozprostírala všude jinde) a docela příjemné bezvětrné počasí dovolilo uspořádat dvě kola, kdy byl hodnocen rychlejší čas. Rozloučení se svahem patřilo karnevalu. V mlze se projížděli jednorožci, oslík, … a třeba i maskot hor králík. Co dodat, prostě fajn týden zakončený větou: „Nemohli bychom jet příští rok zase?“

 Olga Stavělíková