Vytisknout

Projekt ZOH 2018 v 5. B

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Ve dnech 12. 2. 2018 až 23. 2. 2018 jsme v naší třídě společně zkusili další projektové dny. Tentokrát na téma „Zimní olympijské hry“. Během projektu byla výuka tematicky zaměřena na právě probíhající ZOH v jihokorejském Pchjongčchangu. (FOTO)

Na začátku projektu si děti vypracovaly myšlenkové mapy a zachytily na nich všechno, co se jim vybavilo na téma ZOH. V jednotlivých vyučovacích hodinách se seznámily s historií a symboly olympijských her a s myšlenkami olympionismu. Dozvěděly se kdy, a kde proběhly první zimní olympijské hry vůbec. V hodinách matematiky, českého jazyka, čtení a angličtiny si na pracovních listech procvičily právě probírané učivo, které bylo zaměřené na ZOH. Dále si zkusili napsat svoje jméno v korejštině. Karolína Májková nám přinesla do školy ukázat kaligrafickou sadu pro psaní kreativního písma.
V hodině výtvarné výchovy děti navrhovaly maskota a medaili pro případ konání ZOH v ČR.
Během celých čtrnácti dnů jsme společně sledovali výsledky našich sportovců a medailová umístění jsme zapisovali do výsledkových listin. Bylo to čtrnáct dní plných nových informací, malování, tvoření, čtení a počítání. Dětem se práce na projektu líbila, dařila se jim a věřím, že jim i něco přinesla.

                                                                                                           Třídní učitelka, Dana Nová