Vytisknout

Robotiáda

Napsal Jiří Mikoláš. Posted in ZPRÁVY Z AKCÍ

Vědecko-zábavné centrum VIDA v Brně hostilo v pátek, 16. února 2018, pátý ročník mezinárodní robotické soutěže. (FOTO)

ZŠ 711 vyslala dva týmy složené z žáků, kteří od září navštěvují kroužek robotiky, vedené pod DDM: Roboťáčky (Vojtěcha Bárka, Leoše Hanáka, Dominika Cibulku) a Amatéry 711 (Samuela Staňka, Štěpána Šujana, Rostislava Paťavu).
V tvrdé konkurenci 110 vícečlenných týmů ze základních a středních škol si bučováci vybrali dvě disciplíny - Čáru a Dálkového medvěda.
Začali s tzv. "Čárou" - soutěžní robot musí sledovat černou čáru a projet s ní trať v co nejkratším čase. První rozjížďka se bohužel nezadařila ani jednomu z našich týmů. Do druhé se upravil program robotů a jízdy byly natolik úspěšné, že Roboťáčci obsadili v kategorii ZŠ krásné 12. místo a 24. místo v součtu všech týmů základních a středních škol. Amatéři 711 se umístili v polovině startovního pole. Robot byl dálkové řízený pomocí tabletu a mobilního telefonu. Naše týmy bohužel nepostoupily do semifinálového pavouka.  
Během celé soutěže měli všichni soutěžící volný vstup do expozice VIDA centra, kde si mohli vyzkoušet různé přírodovědné principy, např. mohli nahlédnout do nového modelu obřího lidského srdce.

Vedoucí kroužku: Mgr. Bronislav Budík