Vytisknout

Ve škole a přece zaškolou

I v letošním školním roce se vybraní žáci z 8. a 9. ročníků zúčastnili školení v peer programu, které začalo v pátek 9.11. 2012 odpoledne po vyučování a skončilo v sobotu před obědem.
Letos byla akce zaměřena hlavně na prevenci nebezpečí alkoholu a kouření mladistvých. Všichni víte, jaký byl a je problém s pančovaným alkoholem v naší republice. Proto jsme připravili informační panely pro naše spolužáky. Pro nejmladší žáky jsme začali nacvičovat divadlo o škodlivosti cigaret. Na tom musíme ale ještě pořádně zapracovat, aby děti pochopily, jak je kouření nebezpečné.
Paní učitelka pro nás ale také vybrala hodně poznávacích a zábavných her, které se nám moc líbily a budou se nám určitě hodit i v dalším životě. Zažili jsme i jedno velké překvapení a to, že nás navštívil bývalý náš pan učitel Pavel Pospíchal, který v tomto programu pracoval několik let s paní učitelkou. Při všech aktivitách jsme se hodně zasmáli, zasoutěžili, lépe se navzájem poznali a teď se už moc těšíme na další společnou práci s dětmi. Pátek nám utekl jako voda, noc byla velmi krátká a sobotní dopoledne nám stačilo pouze na dodělávání našich panelů. Na rozloučenou jsme si zahráli nejoblíbenější hry a rozešli jsme se spokojeni domů. Ve fotogalerii se můžete podívat na naši práci během těchto dvou dnů a zde je jedna ukázka z pera dvou básníků Radka a Pavla:

 

ALKOHOL

KDYŽ MĚ ŽIVOT PODRAZÍ,
NA ALKOHOL NARAZÍM.
KAŽDÝ DEN V PUTYCE,
VYSEDÁVÁM NEJVÍCE.
ALKOHOL MÁM VELMI RÁD,
STAL SE Z NĚJ MŮJ KAMARÁD.
KVŮLI JEHO LEGRACI,
PŘIŠEL JSEM JÁ O PRÁCI.
PO TÉHLE TÉ PŘÍHODĚ,
PROPADL JSEM HOSPODĚ.
RÁNO S HLAVOU V BOLESTI,
MYSLÍM NA SVÉ NEŘESTI.
MĚL BYCH S NIMI SKONČITI,
A ZAČÍT SE LÉČITI.
 
PRVNÍ CESTOU ZA DOKTOREM,
UTÍKAL JSEM HONEM, HONEM.
DOKTOR POVÍDÁ MI : MILÝ PANE,
MĚL BYS ZAČÍT SPORTOVAT,
ALKOHOL JE ŠPATNÝM RÁDCEM,
PŘESTAŇ SI HO KUPOVAT!
OD TÉ DOBY, CO SPORTUJI,
HLAVA S BŘICHEM NEBOLÍ.
ENERGIE MÁM STÁLE VÍCE,
NETOUŽÍM UŽ PO LAHVINCE!
Katka a Katka Z.+P. a peer skupina