Vytisknout

Pomoc při volbě povolání

Kariérové poradenství je systém poradenských služeb k podpoře profesní orientace, k volbě optimální vzdělávací a profesní dráhy. A dobře rozhodnout se může jen informovaný člověk. Proto se na naší škole snažíme, aby žáci měli dostatek informací z profesní oblasti.

Příkladem aktivit je:

  • zakoupení licence pro všechny naše žáky, aby mohli své schopnosti i profesní předpoklady testovat přes internet;
  • zapojení našich žáků do projektu „Moje volba – moje budoucnost“, který jim umožňuje exkurze do podniků i středních škol;
  • aktivní účast naší školy v projektu „Rozvoj kariérového poradenství na Vyškovsku aneb jak správně zvolit další vzdělávací cestu“, v němž žáci zpracovávali karty jednotlivých povolání a pomáhali tím vytvořit IPC (Informačně poradenské centrum) přímo na naší škole;
  • pravidelná návštěva Mezinárodního strojírenského veletrhu; letošní deváťáci vyrazili do Brna 13.9. a měli možnost se v rámci veletrhu seznámit i s 18 středními technickými školami, které se zde prezentovaly;

Věříme, že všechny tyto aktivity přispějí k tomu, aby pro naše vycházející žáky byla jejich volba skutečně jejich budoucností.

Mgr. Ludmila Hejdová, vých. por.

TOPlist