Vytisknout

Moje volba - moje budoucnost

Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali o projektu, který je realizován v Jihomoravském kraji a je určen žákům 7. až 9. tříd základních škol. Naše škola byla vybrána společně s dalšími 4 školami z okresu Vyškov do projektu  Integrované střední školy v Sokolnicích u Brna spolufinancovaném Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR nazvaným  Moje volba - moje budoucnost.

Hlavním cílem projektu je žákům představit řemeslné a technické obory a jejich jednotlivé profese. Aktivní spoluprací s profesními odborníky, firmami a zaměstnavateli v kraji, stejně jako i odborníky z řad hospodářských komor, Svazu průmyslu a dopravy ČR nebo úřadů práce, chce dosáhnout zvýšeného povědomí o technických a řemeslných oborech a představit je jako perspektivní volbu povolání.
Samotná prezentace je koncipována ve snaze více žákům přiblížit praxi a interaktivním přístupem jim ukázat realitu práce v oboru.

Co může projekt nabídnout Vašemu dítěti?

  • Besedy na škole za účasti odborníků z praxe.
  • Odborné exkurze do firem i s prohlídkou administrativního a sociálního zázemí.
  • Oborové dny, při nichž si žáci budou moci sami vyzkoušet   řemeslo tvorbou vlastních výrobků. Ve spolupráci s firmami budou  pořádány nejen pro žáky a výchovné poradce, ale i pro rodiče žáků.
Proběhlo:
9.12.2010 – beseda na oblast elektro (lektoři ISS Sokolnice), ZŠ Bučovice
10.12.2010 - Oborový den oblast strojírenství, SOŠ a SOU Olomoucká, Brno
22.2.2011 – exkurze ROSTEX Vyškov
22.2.2011 – exkurze MAGNUMPARKET Vyškov

15.4.2011 - beseda na oblast strojírenství (lektoři SOŠ Olomoucká, Brno), ZŠ Bučovice

TOPlist