Vytisknout

Lyžování nebo zábava?

Obojí. Lyžařský výcvikový kurz žáků 7. ročníku Základní školy Bučovice 711 je důkazem toho, jak důležité pro třídu je vyjet si na pár dnů mimo školu, trávit spolu jako kolektiv většinu času a posílit tak svou soudržnost. (FOTO)

Šest lednových dnů strávených na svazích Králického Sněžníku a horské chatě v Hynčicích pod Sušinou se vedlo v duchu kamarádství, ochoty, čím dál větší legrace.  Ale třeba také slziček po neúspěších na závěrečné diskotéce. Hochů bylo letos přeci jen méně! Možná by někdo se mnou mohl polemizovat o tom, že cílem lyžáku je přece naučit se nebo zdokonalit v lyžování. To samozřejmě ano, ale zimní kurz je jediný vícedenní pobyt žáků na základní škole.
K lyžařskému či snowboardovému výcviku patří i přednášky o lyžování,  zdravovědě nebo třeba o místním regionu. Výborně zpracovaná prezentace o Jeseníkách zaujala dokonce i místní personál z kuchyně, který si přišel výklad p. učitele Budíka poslechnout také.
Vytisknout

Edukativně stimulační skupinky začaly

V polovině ledna začaly v úterý, ve středu a ve čtvrtek ESS. (FOTO)

S dětmi a jejich rodiči se budeme pravidelně scházet až do března. Během této doby si děti zahrají na malé školáky a vyzkouší si své dovednosti a znalosti v různých zábavných činnostech.

                                                                                Učitelky 1. stupně

Vytisknout

Koncert ZUŠ

24. ledna si připravila ZUŠ pro žáky 1., 2. a 3. ročníku naší školy výchovný koncert dechových nástrojů. (FOTO)

Účinkující zahráli skladby současné i z minulého století. I naši žáci byli aktivně zapojeni a s nadšením sledovali celý koncert. Děkujeme paní učitelce Jelínkové, Černé a Novozámské za vzornou přípravu a účinkujícím za krásný kulturní zážitek. Těšíme se na další spolupráci.

                                                                                   V. Turkovská a D. Laciná

Vytisknout

Školská rada

V pondělí 15. 1. 2018 se konalo 1. zasedání nových členů Školské rady.

Za zřizovatele Město Bučovice byli zvoleni JUDr. František Šujan a paní Marcela Franková. Za pedagogické pracovníky školy byly zvoleny Mgr. Ivana Sedlářová a Mgr. Vladimíra Turkovská. Zákonnými zástupci žáků byly zvoleny paní Hana Králíková a paní Magda Karlíková. Předsedkyní Školské rady byla zvolena Mgr. Vladimíra Turkovská.

                                                             Vladimíra Turkovská

TOPlist